Plaťte bezkontaktne

 

V januári 2015  oficiálne predstavíme našu horúcu novinku. DELIKOMAT je totiž bezkontaktný a na našich vybraných automatoch môžete teraz platiť bezkontaktnou platobnou kartou .... Odpadá tak zdĺhavé vyhľadávanie mincí!

Projekt bol odstarován v DELIKOMAT CZ a bude sa tiež aplikovať na Slovensko. 

DELIKOMAT v spolupráci so spoločnosťou MasterCard®, jednotkou v inteligentných, pohodlných a bezpečných platbách, s bankou ČSOB a spoločnosťou Ingenico pripravil zatiaľ jedinečné využitia bezkontaktnej služby PayPass ™. Začína tak éra bezkontaktného platenia v nápojových a výdajných automatoch.

 


DELIKOMAT je bezkontaktní

Spoločný projekt firiem DELIKOMAT, MasterCard, ČSOB a Ingenico umožňuje ľuďom, aby pri nákupe v nápojových a výdajných automatoch nemuseli pracne hľadať či zháňať drobné mince, ale pohodlne za kupovaný tovar zaplatili pomocou bezkontaktnej platobnej karty. Platiť bezkontaktne je teraz možné v asi 200 automatoch DELIKOMAT po celej Českej republike umiestnených v rôznom prostredí - od verejných inštitúcií a škôl, cez zdravotnícke a športové zariadenia, až po stanice a letiská.

 

O tento spôsob platenia je medzi ľuďmi záujem. "Z nedávneho prieskumu Master Index spoločnosti MasterCard Europe pre Českú a Slovenskú republiku vyplynulo, že 69% ma jitelů kariet radšej platia ich prostredníctvom, než hotovosťou. A tí, ktorí vlastnia bezkontaktnú kartu potom väčšinou preferujú platiť práve jej bez nutnosti zadávať PIN, "hovorí Martina Kirchrathová, Commerce Development Director spoločnosti MasterCard Europe pre Českú republiku a Slovensko. Túto možnosť im dáva práve bezkontaktnej technológie MasterCard PayPass pri platbách do 500 Sk.

 

Polovica ľudí používa kartu na platenie niekoľkokrát týždenne a najčastejším tovarom, za ktoré ľudia platia kartami, sú potraviny a veci každodennej spotreby. Respondenti ďalej vyjadrili záujem platiť kartou treba aj u lekára, na pošte či vo verejných inštitúciách. Takýto rozvoj podporuje ČSOB, ktorá by rada do budúcna platby rozšírila aj do dopravy, parkovania, do automatov a napríklad aj na iné miesta, ako sú trhy či festivaly. Možnosti využitia sú neobmedzené.

 

"Pravidelný konzument teplých nápojov z automatu u seba za rok musia mať priemerne 22 kilogramov mincí, aby si mohol vychutnať svoju obľúbenú kávu! Najčastejším dilema však je, mať v daný okamih správny počet mincí. S bezkontaktnou platobnou kartou sa cesta ku káve či inému občerstvenia stáva rýchlejšie, jednoduchšie a pohodlnejšie, "hovorí Daniel Novák, projektový manažér spoločnosti DELIKOMAT. 

DELIKOMAT je bezkontaktní

Víziou spoločnosti DELIKOMAT, významného hráča na trhu nápojových a výdajných automatov, je postupná inštalácia terminálov pre bezkontaktné platby do všetkých svojich predajných automatov v Českej republike. V budúcnosti by tak bolo možné v automatoch zakúpiť pomocou bezkontaktnej platobnej karty kompletný sortiment - teda nielen kávu, ale aj cukrovinky, bagety, balené nápoje, chladené jedlá atď.

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ako poznám automat na bezkontaktnú platbu

 

Logo pro bezkontaktní platby

Bezkontaktní nápojový automat X2/E7
Bezkontaktní svačinový automat DAMIAN
Platba bezkontaktní kartou

Automaty, ktoré umožňujú bezkontaktné platbu, spoznáte podľa symbolu vlniek, ktorý je umiestnený v hornej časti automatu na tzv. Korunke. Rovnaký symbol musí obsahovať aj vaša karta. Je to známka toho, že karta podporuje bezkontaktné platby. Naviac nájdete na automate nálepku s podrobným manuálom "Ako zaplatiť bezkontaktne". V rámci pilotného projektu sa v celej SR nachádza približne 200 kusov automatov, ktoré prijímajú bezkontaktné platobné karty a sú to ako automaty na kávu a teplé nápoje, tak aj na desiaty a bagety.


Je bezkontaktná platba bezpečná?

 

Bezkontaktnú kartu máte pri platení vždy v ruke, a preto pod kontrolou. Náhodná platba je vylúčená, bezkontaktné platba sa uskutoční len priložením karty na minimálnu vzdialenosť ku čítačke.

 

Probehnú dve transakcie, keď kartu priložím dvakrát?


Aby prebehla transakcia, musí predavač iniciovať transakciu v elektronickej pokladni, takže nie je dôležité, koľkokrát priložíte kartu k čítačke platobného terminálu, prebehne iba jedna transakcia.

 

Zaplatím niečo naviac, keď budem v automatu Delikomatu platiť bezkontaktnou kartou?

 

Nie, všetky náklady na transakciu hradí Delikomat. 

 

Môžu byť dáta z bezkontaktné karty prečítané bez môjho vedomia, treba cez kabelku?

 

Prečítanie nie je možné, pretože bezkontaktné karty obsahujú dáta šifrované v čipe podľa medzinárodného štandardu, ktorých prečítanie a následná replikácia pre zneužitia nie sú možné.

 

Je požadovaný PIN alebo podpis pri platbách bezkontaktnou kartou?

 

Pri platbách do 20 eur nie je potrebné zadávať PIN alebo podpisovať doklad o transakcii. 

 

Akou platobnou kartou môžem platiť?

 

Akceptujeme platobné karty MASTERCARD a VISA 

 

Ako platiť bezkontaktnou kartou v automatu?

 

 

 platba_karton_400


 

 

 

 


Partnerom bezkontaktných platieb v automatoch DELIKOMAT je:
  

 

MasterCard ČSOB ERA Ingenico